چاپ        ارسال به دوست

طی سفری 4 روزه

بررسی بافت‌های فرسوده و تاریخی اصفهان و کاشان صورت پذیرفت

به گزارش روابط عمومی دانشکده هنر و معماری؛ دانشجویان ورودی سال 93 گروه آموزشی شهرسازی از بافت‌های فرسوده و تاریخی شهرهای اصفهان و کاشان طی 4 روز (از 5 تا 8 اردیبهشت ماه 1396) بازدید کردند.

در اولین روز این سفر آموزشی ابتدا روز سه‌شنبه 5 اردیبهشت ماه 1396، دانشجویان گروه آموزشی شهرسازی در راستای تببین هرچه بهتر درس بافت‌های فرسوده و تاریخی از پلهای خواجو و سی و سه پل به عنوان دو فضای تاریخی سرزنده در محدوده تاریخی اصفهان و خیابان چهار باغ بالا بازدید و با پروژه حیاتبخشی این محدوده آشنا شدند.

همچنین در روز دوم این سفر دانشجویان در روز چهارشنبه 6 اردیبهشت ماه 1396، از میدان نقش جهان و مجموعه بناهای اطراف میدان، بنای چهلستون و باغ و بنای هشت بهشت و خیابان چهار باغ پایین بازدید به عمل آوردند.

شایان ذکر است با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته در روز سوم سفر دانشجویان روز پنجشنبه 7 اردیبهشت ماه 1396، در نشستی با دکتر محمود محمدی، استاد گروه شهرسازی دانشگاه هنر اصفهان و عضو شورای شهر اسفهان، با روند فعالیت‌های سازمان نوسازی و بهسازی اصفهان آشنا شدند.

در ادامه سفر، دانشجویان با پروژه‌های بازآفرینی شهری (محله جماله و میدان امام علی) آشنا شده و با همکاری روابط عمومی سازمان نوسازی و بافت‌های فرسوده شهر اصفهان ضمن بازدید از مسجد عتیق، میدان امام علی، بازار قیصریه تا میدان نقش جهان، جهت پاسخگویی به پرسش‌های دانشجویان، توضیحات کافی در مورد پروژه‌ها ارائه گردید.

روز سوم این سفر با بازدید از محله جلفا که از موفق‌ترین پروژه‌های حفاظتی شهر اصفهان در خصوص بناها و ابنیه فرسوده است به اتمام رسید.

روز چهارم سفر دانشجویان ورودی سال 1393 گروه آموزشی شهرسازی جمعه 8 اردیبهشت ماه 1396 با بازدید از باغ‌فین کاشان به عنوان یک فضای شهری مطلوب آغاز شد سپس از خانه‌های تاریخی بروجردی‌ها، طباطبایی‌ها و حمام سلطان میراحمد به پایان رسید.

روابط عمومی دانشکده هنر و معماری


٠٨:١٩ - 1396/02/31    /    شماره : ١٢٩٢٩    /    تعداد نمایش : ٧٥١خروج