چاپ        ارسال به دوست

خبر پژوهشی

چاپ و ارائه کتاب نفیس Islamic Bookbinding (جلدسازی اسلامی)

به گزارش روابط عمومی دانشکده هنر و معماری؛ کتاب Islamic Bookbinding (جلدسازی اسلامی) حاصل فعالیت پژوهشی عضو هیأت علمی دانشکده هنر و معماری با محققان کشور مالزی در دسترس علاقمندان قرار گرفت.

کتاب بین المللی Islamic Bookbinding که توسط دکتر مصطفی رستمی به همراه چند تن از پژوهشگران موزه هنرهای اسلامی مالزی تالیف گردید، با سرمایه گذاری کشور مالزی در قطع رحلی و تمام رنگ وارد بازار بین المللی کتاب شد. این کتاب که به زبان انگلیسی و با کیفیتی بسیار نفیس به زیور چاپ آراسته گردید، حاصل پژوهش یک ساله پژوهشگران آن موزه با مشارکت دکتر مصطفی رستمی (عضو هیات علمی دانشگاه مازندران) می‌باشد.

همان‌گونه که در پائیز 1395 طی خبری که در وبسایت دانشگاه مازندران منتشر گردید، دکتر مصطفی رستمی در پژوهش بین‌المللی " بررسی جلدهای نفیس نسخ خطی مربوط به جهان اسلام موجود در موزه هنرهای اسلامی مالزی " مشارکت علمی داشت. این عضو هیأت علمی دانشکده هنر و معماری دانشگاه مازندران از سوی موزه مذکور که یکی از موزه‌های شاخص اسلامی در جنوب شرق آسیا است - به منظور انجام پژوهش در خصوص فن‌شناسی، ارزیابی و تحلیل فنی و هنری جلدهای اسلامی نفیس آن موزه به عنوان پژوهشگر و نویسنده میهمان در تابستان 1395/ 2016 دعوت به همکاری گردید. در مدت حضور ایشان در آن کشور، بخش میدانی پروژه مذکور صورت پذیرفت. اما مطالعات کتابخانه‌ای و تحلیل یافته‌ها به همراه تدوین نهائی کتاب تا بهار 1396/ 2017 ادامه یافت، تا این که در ماه اردیبهشت 1396/ مه 2017 در نمایشگاه بین‌المللی نسخ خطی جهان اسلامی در کوالالامپور مالزی به طور رسمی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

شایان ذکر است کتاب Islamic Bookbinding (جلدسازی اسلامی) که دومین کتاب دکتر مصطفی رستمی در گستره بین‌المللی است، به زبان انگلیسی و با کیفیت بسیار مطلوب و قیمت 145 رینگیت مالزی/ معادل 1.300.000 ریال ایران هم اکنون در بازار بین‌المللی کتاب عرضه می‌گردد.

روابط عمومی دانشکده هنر و معماری


٠٩:٢٥ - 1396/03/31    /    شماره : ١٣٢٣٤    /    تعداد نمایش : ٨٤٢خروج