چاپ        ارسال به دوست

دکتر ماریا کردجمشیدی هیأت علمی گروه معماری؛

به عنوان سخنران کلیدی در کنفرانس بین‌المللی EBAA (Earth Building Association of Australia) به ارائه مقاله پرداخت.

به گزارش روابط عمومی دانشکده هنر و معماری؛ دکتر ماریا کردجمشیدی عضو هیأت علمی گروه آموزشی معماری این دانشکده با حضور در کنفرانس بین‌المللی انجمن معماران و مهندسان طرفدار محیط زیست و سازندگان ساختمان‌های محیطی در استرالیا مقاله خود را به عنوان سخنران کلیدی ارائه نمود.

دکتر کردجمشیدی در این خصوص گفت: این انجمن هر ساله کنفرانس ملی EBAA را در استرالیا برگزار می‌کند و در سال 2017 اولین کنفرانس بین‌المللی خود را با مشارکت اساتید برجسته در دانشگاه‌های کشورهای مختلف برگزار کرد که مقاله اینجانب با عنوان «چالش‌های سیستم‌های ارزیابی ابنیه در سنجش عملکرد حرارتی ساختمان‌های با تهویه طبیعی» به عنوان سخنرانی کلیدی ارائه گردید.

وی هدف اصلی تشکیل این کنفرانس را تلاش برای توسعه ساختمان‌های محیطی، اصلاح قوانین ساختمانی و استاندارهای جهانی در جهت ترویج بهینه‌سازی مصرف انرژی و پایداری محیط زیست عنوان کرد و افزود: به همین منظور این کنفرانس بین‌المللی با گردهمایی کارشناسان و متخصصان آکادمیک از دانشگاه‌های مختلف، همچنین مهندسان و سازندگان ساختمان‌ها در بخش اجرایی، مزیت‌ها و فواید ساختمان‌های محیطی را به طور ویژه‌ای تشریح می‌نماید.

عضو هیأت علمی گروه معماری دانشکده هنر و معماری در ادامه یادآور شد: در این کنفرانس قوانین ساختمانی، استاندارها، سیستم‌های برچسب ساختمانی و نرخ‌بندی ساختمانی که قادر به ارزیابی عملکرد حرارتی ساختمان‌های محیطی نمیباشند به چالش کشیده می‌شود

وی اذعان داشت: در این کنفرانس راهکارهای اصلاح وضع موجود با حضور مسئولین مرتبط دولتی مورد بررسی قرار گرفت تا به صورت قانونی در استرالیا لازم الاجرا گردند.

وی در پایان یادآور شد:‌ این کنفرانس در طی شش روز برگزار گردید. دو روز اول کنفرانس کارگاه‌های آموزشی در خصوص نحوه ساخت ساختمان‌های محیطی با ساخت نمونه‌هایی در محوطه دانشگاه Charles Sturt برگزار گردید. دو روز بعد ارائه سخنرانی‌ها، روز پنجم بررسی مشکلات موجود با حضور کلیه اعضا EBAA و روز پایانی جمع‌بندی نتایج با حضور کارشناسان و مسئولین مرتبط دولتی برای پیگیری و اقدامات عملی انجام گرفت.

روابط عمومی دانشکده هنر و معماری


١٢:١١ - 1396/10/04    /    شماره : ١٥٦٩٥    /    تعداد نمایش : ٥٩٨خروج