چاپ        ارسال به دوست

با حضور رئیس دانشگاه؛

درب ورودی جدید حوزه اداری دانشکده هنر و معماری رونمایی شد

به گزارش روابط عمومی دانشکده هنر و معماری؛ با حضور دکتر میرنیا رئیس دانشگاه مازندران از درب جدید ورودی حوزه اداری دانشکده هنر و معماری رونمایی شد.

روح‌الله ارجمند استادکار و مدرس کارگاه چوب دانشکده هنر و معماری درخصوص چگونگی ساخت و اجرای این کار گفت: این درب با استفاده از تکنیک گره چینی چوب به مرحله اجرا درآمد.

وی درخصوص مصالح بکار رفته در این اثر افزود: کلاف داخل درب از نوع چوب نراد روسی و سه لایی خارجی و روکش آن از چوب راش تهیه شده و چوب‌های بکار رفته در گره‌چینی درب را چوب‌های درختان آزاد، گردو، راش و سرخ‌دار تشکیل می‌دهند که با دقت بالا برش‌کاری و زاویه‌بری شده و براساس نقشه‌های گره 10 تند اجرایی گردیده است.

این استادکار و مدرس کارگاه چوب درخصوص عملیات ماندگاری چوب‌های مصرفی اذعان داشت: برای ماندگار بالای درب به نحوی که چوب‌های به کار رفته در آن، در آینده دچار آسیب از نظر کرم‌خوردگی نگردد، قبل از ساخت، قطعات چوبی توسط روش‌های پخت و آفت‌زدایی، ضدعفونی گردیده و سپس برای جلوگیری از ترک خوردگی‌های احتمالی در کوره‌های چوب خشک کنی، رطوبت آن به سطح رطوبت ماندگاری استاندارد 12 درصد رسیده تا جلوی هرگونه ترک و خرابی احتمالی گرفته شود.

ارجمند درخصوص اجرا کننده و مدت زمان اجرای این اثر گفت: این اثر توسط محسن سپاسی دانشجوی کارشناسی صنایع دستی به عنوان پایان‌نامه نهایی و طی مدت 6 ماه به صورت پاره وقت در کارگاه ارجمند واقع در شهرک صنعتی بشل و با نظارت اینجانب به مرحله اجرا درآمد.

وی در پایان یادآور شد: هزینه نهایی اثر اجرا شده با احتساب مواد اولیه و هزینه‌های جانبی مبلغ 20 میلیون ریال می‌باشد که آورده این چنین طرح‌های در خارج از محیط دانشگاهی و در بازار کار در حال حاضر بالغ بر 250 میلیون ریال ارزش‌گذاری می‌گردد.

 

 

 

 

 


روابط عمومی دانشکده هنر و معماری


١٢:٥٤ - 1397/06/26    /    شماره : ١٨٢٥٩    /    تعداد نمایش : ٢٦١خروج