چاپ        ارسال به دوست

به همت انجمن علمی - دانشجویی صنایع دستی

از فعالان عرصه صنایع دستی دانشگاه مازندران تجلیل شد

به گزارش روابط عمومی دانشکده هنر و معماری؛ طی مراسمی از فعالان عرصه صنایع دستی دانشگاه مازندران تجلیل به عمل آمد.

از آنجایی که 20 خرداد ماه (10 ژوئن) با عنوان روز جهانی صنایع دستی نام‌گذاری گردیده است. با توجه به تقارن این تاریخ با زمان آزمون‌های پایان ترم تحصیلی دانشجویان و همچنین تقارن با ماه مبارک رمضان، مراسم گرامی‌داشت این روز با همت انجمن علمی ـ دانشجویی تازه تأسیس صنایع دستی در تاریخ 15 اردیبهشت 1398 در دانشکده هنر و معماری برگزار گردید.

در آغاز این مراسم دکتر سید رسول موسوی حاجی، رئیس دانشکده هنر و معماری و استاد تمام گروه باستان‌شناسی به ایراد سخنرانی در باب اهمیت و چگونگی هنر و هنرمند و منزلت بالا و جایگاه این مهم در زندگی بشر و دنیای امروز پرداختند. سپس دکتر مصطفی رستمی، مدیر گروه صنایع دستی و پژوهش هنر به توصیف و توجیه اهمیت بزرگداشت روز جهانی صنایع دستی اشاره کردند.

شایان ذکر است از دیگر برنامه‌های این گرامی‌داشت می‌توان به اجرای موسیقی سنتی توسط دانشجویان، تجلیل از مدرسان حق‌التدریس گروه صنایع دستی و سخنرانی دکتر همایون حاج‌محمد حسینی استادیار گروه صنایع دستی با عنوان "نقش آموزش عالی در توسعه کیفی صنایع دستی" نام برد.

یادآور می‌شود کارگاه‌های آموزشی "سبد‌بافی" با آموزش خانم ساراخاتون باباجان‌زاده، کارگاه آموزشی "چرم‌دوزی" با تدریس آقای بهمن آقاجان‌پور و کارگاه آموزشی "آشنایی با تذهیب، نگارگری و گل‌ و مرغ" با تدریس خانم آذر جعفرزاده، از دیگر برنامه‌های آموزشی این گرامی‌داشت یک‌روزه بود که با استقبال دانشجویان، کارکنان و اساتید مواجه شد.

همچنین نمایشگاهی از  آثار صنایع دستی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان این رشته در محوطه دانشکده هنر و معماری برپا گردید.

روابط عمومی دانشکده هنر و معماری 

   

   

   

   

   

   

   

 


١٤:١١ - 1398/02/17    /    شماره : ٢٠٣٢١    /    تعداد نمایش : ٢٦٤خروج